اطلاعيه برگزاري آزمون عملي مجدد رشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص گروه آزمایشی هنر درآزمون سراسري سال 1400

اطلاعيه برگزاري آزمون عملي مجدد رشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص گروه آزمایشی هنر درآزمون سراسري سال 1400
پیرو اطلاعیه مورخ 1400/04/23 درخصوص برگزاری آزمون عملی رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمايشي ­هنر شامل رشته های: ادبيات نمايشي، بازيگري، طراحي­ صحنه، نمايش عروسكي، آهنگسازي، موسيقي جهاني، مجسمه‌سازي و عكاسي دانشگاه هـا و مؤسسات‌ آموزش‌ عالـي در آزمون‌ سراسري‌ سال 1400، به اطلاع می رساند با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی شش روزه شهر تهران (از تاریخ 1400/04/29 تا 03/05/1400) و ایجاد محدودیت تردد به این شهر که باعث عدم حضور برخی متقاضیان در موعد مقرر برای شرکت در آزمون عملی گردید، مقرر شد به منظور مساعدت آزمون عملی مجدد برای این دسته از متقاضیان، برگزار شود. لذا لازم است متقاضیان مطابق موارد زیر در روز، تاریخ و مکان اعلام شده در آزمون عملی شرکت نمایند.

پرينت كارت براي متقاضیان 48 ساعت قبل از روز برگزاري آزمون هر رشته از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قابل دريافت خواهد بود. محل و زمان رفع نقص و برگزاري آزمون عملي و تخصصي رشته‌هاي مذكور بر اساس جدول زیر مي‌باشد. آزمون عملی این رشته‌ها منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

ادبيات نمايشي، طراحی صحنه و نمایش عروسکی :

چهارشنبه مورخ 1400/05/20

تهران – خیابان انقلاب اسلامی، خیابان 16 آذر، جنب کلیلنیک 16 آذر، معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، تالار مولوی


بازيگري :

پنج شنبه مورخ 1400/05/21

تهران – خیابان انقلاب اسلامی، خیابان 16 آذر، جنب کلیلنیک 16 آذر، معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، تالار مولوی


نكات مهم برای متقاضیان رشته ادبيات نمايشي، بازيگري، طراحي صحنه و نمايش عروسكي: لازم است رزومه­ ي كامل مكتوب و نمونه فعاليتهاي هنري، كارت آزمون و همچنین كارت ملي يا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند. به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری نمایند. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نمی­باشد. ضمناً با توجه به تاريخ تعيين شده جهت تعيين نوبت آزمون (از ساعت 7:30) روز برگزاري آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.


مجسمه سازي و عکاسی :

سه شنبه مورخ 19/05/1400

تهران – خیابان انقلاب اسلامی، خیابان 16 آذر، جنب کلیلنیک 16 آذر ، معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، تالار مولوی


نكات مهم برای متقاضیان رشته مجسمه‌سازي: ضروري است تخته شاسي در قطع A3، كاغذ سفید پارس در قطع A3 (5برگ)، مداد B4، پاك­كن و تراش ، كارت آزمون و همچنین كارت ملي يا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند. به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری نمایند. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نمی­باشد.

نكات مهم برای متقاضیان رشته عكاسي: ضروری است، گوشی هوشمند ( با قابلیت عکاسی و انتقال تصویر در نرم افزارهای کاربردی) و دارای شارژ کامل و اینترنت همراه، کاغذ A4 (پنج برگ) ، خودکار مشکی، كارت آزمون و كارت ملي يا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند. به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری نمایند. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نمی­باشد.

موسیقی جهانی :

همه متقاضیان (آقا و خانم) ساعت 8 صبح روز سه شنبه مورخ 19/05/1400

تهران-خیابان ولی عصر-بالاتر از چهارراه ولی عصر-روبه روی خیابان بزرگمهر-دانشگاه هنر-دانشکده هنرهای کابردی


نكات مهم برای متقاضیان رشته موسيقي جهاني: مفاد آزمون در 2 بخش است: بخش اول:- سرايش (خواندن ملودی در گام‎های ماژور و مینور، وزن خوانی ترکیبي و ساده)- شنوايي (یک صدایی شامل ملودی تنال، دوصدایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)). بخش دوم:- اجرای يكي از سازهاي موجود در اركستر سمفونيك (به استثناي سازهاي ضربي)- اجرای سه قطعه کامل از دوره­های باروک، کلاسیک و رومانتیک- همراهی پیانو برای متقاضیان غیر از پیانو و گیتار الزامی است.- دشیفراژ (برای سازهای پیانو و گیتار اجرای یک قطعه ناشناخته الزامی است). نوازندگان پيانو و گيتار ملزم به اجراي رپرتوار (دوره هاي باروك،كلاسيك و رومانتيك)، از حفظ(بدون استفاده از نت) هستند. ضمناً با توجه به تاريخ تعيين شده جهت تعيين نوبت آزمون (از ساعت 7:30) روز برگزاري آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

آهنگسازی :


همه متقاضیان ( آقا و خانم) ساعت 8 صبح روز چهار شنبه مورخ 1400/05/20 (آزمون تشریحی و عملی)


تهران-خیابان ولی عصر-بالاتر از چهارراه ولی عصر-روبه روی خیابان بزرگمهر-دانشگاه هنر-دانشکده هنرهای کابردی


نكات مهم برای متقاضیان رشته آهنگسازي: مفاد آزمون در 3 بخش است: بخش اول: هارموني به صورت كتبي شامل يك سوال باس شماره گذاري شده تا پايان آكوردهاي هفتم (اعم از دومينانت، فرعي و ثانوي)- 15 سوال سازشناسي ايراني و جهاني به صورت چهارگزینه­ای كتبي (5 سوال سازشناسي ايراني و 10 سوال سازشناسي جهاني)، بخش دوم: - سرايش (خواندن ملودي درگامهاي ماژور و مينور، وزن خواني تركيبي و ساده) – شنوايي (يك صدايي شامل ملودي تنال، دوصدايي (تشخيص فواصل ملوديك و هارمونيك) بخش سوم: پيانو: اجراي دو قطعه به انتخاب متقاضی الزامي است. 1- يك سونات يا سوناتين (موومان اول يا كامل) از دوره­هاي باروك، كلاسيك و رمانتيك2- قطعه­ای به فرم " باينري" براي پيانو که از قبل توسط متقاضی ساخته شده و پارتیتور آن آماده ارائه به داوران است. ضمنا با توجه به تاريخ تعيين شده ، متقاضیان جهت تعيين نوبت آزمون (از ساعت 7:30) روز برگزاري آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.


نكات کلی برای همه متقاضیان رشته ­های مندرج در جداول فوق :

1- همه متقاضیان مي­بايست در زمان مقرر در آزمون تشريحي و يا عملي رشته و يا رشته­ هاي تحصيلي مورد علاقه خود شركت نمايند. آزمون‌هاي عملي و طراحي و درس تخصصي هر رشته قابل تمديد، تكرار و يا برگزاري آن بصورت انفرادي براي هيچ متقاضی و تحت هيچ شرايطي نیست.

2- هیچ یک از متقاضیان اجازه آوردن وسایل اضافی اعم از کتاب، جزوه، تلفن همراه (بجز در رشته عکاسی)، پیجر، نتبوک و هرگونه وسیله الکترونیکی مجهز به دوربین فیلمبرداری و یا عکسبرداری و غیره (به جز موارد خواسته شده در اين اطلاعيه) را ندارند.

3- استفاده از هرگونه کتاب طراحی، کاغذ (به جز آنهایی که در جلسه آزمون به متقاضیان داده خواهد شد) تصاویر متفرقه در جلسه آزمون، و همچنين در حین انجام پروژه، قدم زدن، سرکشی بر روی کار دیگران، هر نوع پرسش و پاسخ و کمک به دیگران مجاز نبوده و در صورت انجام آن به عنوان تقلب محسوب خواهد شد.

4- استفاده از وسايلي نظير ماژيك، لاك هاي الكلي و تينري، روان نويس، راپيد، رنگ هاي پودري و مايع، خودنويس، گراف، آبرنگ، رنگ گواش، مركب و ساير وسايل مشابه، مجاز نیست.

5- هرگونه کولاژ کردن، چسباندن و نصب کردن مصالح متفرقه بر روی پروژه عملی یا تشریحی ممنوع است.

7- به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری نمایند. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نمی­باشد.

8- همراه داشتن ماسک سه لایه (بدون فیلتر) برای همه متقاضیان الزامی می‌باشد.روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

تاخ، تجربه موفقیت
Telegram
Instagram
Instagram
Contact us